Polaków uczestnictwo w kulturze

Polaków uczestnictwo w kulturze

Koza Jan
nasza cena:29,00zł

Cena rynkowa: 34,90zł

Rabat: 16.91%

Oszczędzasz: 5,90zł

Wysyłka w ciągu: Niedostępny

Czas i koszty dostawy »

Oceń produkt:

Oceń klikając na gwiazdkę
Napisz pierwszą recenzję »
Paczka w RUCHu

Polaków uczestnictwo w kulturze

Katalog wystawy o tym samym tytule, która bedzie miała miejsce w ramach
3 Międzynarodowego Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura.
Wystawę można zobaczyć będzie w dniach 19-29.04.2012 w siedzibie Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu.
Posłowie: dr Adam Rusek
Wywiad z Jankiem Kozą i nota biograficzna: Magdalena Rucińska
Fragment z posłowia:
?Polaków uczestnictwo w kulturze. Raport z badań 1996-2012 mgra Janka Kozy to obrazkowa rozprawa socjologiczna dotycząca polskiego społeczeństwa. Nie jest ona w historii rodzimej socjologii pierwszym tego typu utworem: już ponad pół wieku temu (w 1957 r.) Sławomir Mrożek opublikował w odcinkach w ?Przekroju? (a potem w tym samym roku w formie książkowej) pionierską Polskę w obrazach, w 2001 r. ukazało się zaś Życie codzienne w Polsce w latach 1999-2001 Wilhelma Sasnala.
(?)praca mgra Kozy, w mojej ocenie, dotyczy znacznie rozleglejszej problematyki: ukazuje ona ? ni mniej, ni więcej ? przemiany ogólnego systemu zasad, którymi nasz naród kieruje się w życiu społecznym. Proponuję więc rozważenie zmiany jej tytułu na bardziej adekwatny, np: Mentalność i obyczaje Polaków w dobie transformacji. Raport z badań. Właśnie: ?w dobie transformacji?, ponieważ w materiale zebranym przez badacza widać wyraźnie efekty zderzenia tradycyjnych poglądów i postaw ?przeciętnych Polaków? z kulturą popularną Zachodu, docierającą do naszego kraju bez przeszkód w ciągu ostatniego dwudziestolecia?.
Adam Rusek
 
Copyright © 2014 Księgarnia internetowa selkar.pl. Wszelke prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody zabronione. Powered by: AtomStore